Nagrade najboljim poduzetnicama 2022 - prijave

Nagrade se dodjeljuju u sljedećim kategorijama:

  • Inspirativna poduzetnica godine

Žena koja je uspjela prebroditi sve prepreke i pretvoriti ih u prednosti te ostvariti kontinuirani rast svog biznisa. Tvrtka mora biti stara minimalno 5 godina i imati minimalno 10 zaposlenika.

  • Perspektivna poduzetnica godine

Zapošljava minimalno 5 zaposlenih, ostvaruje rast iz godine u godinu

  • Mikro poduzetnica godine

Žena koja zapošljava maksimalno 5 zaposlenika, ostvaruje rast iz godine u godinu.

  • Nasljednica obiteljskog biznisa

Žena koja je u obiteljskoj tvrtci unaprijedila poslovanje, što je dovelo do rasta prihoda, profitabilnosti i broja zaposlenih.

  • Start-up poduzetnica godine:

Žena koja je u periodu od maksimalno 5 godina razvila biznis koji je spreman za sljedeću fazu rasta. Svojim vodstvom uspješno je izgradila profitabilan i održiv poslovni model.

Predajte prijavu:

    Vaše ime i prezime (obavezno)

    Vaš email email (obavezno)

    Kategorija (obavezno)

    Za poduzetnicu godine nominiram (ime, prezime osobe, mail i naziv tvrtke čiji je vlasnik): (obavezno)

    Rokovi

    • Otvaranje prijava: 10.09.2022.
    • Zatvaranje prijava: 10.10.2022.
    • Objava finalistica: 30.10.2022.
    • Dodjela nagrada: 16.11.2022.

    Kriteriji za prijavljivanje

    Nominirati se može svaka žena sama ili ju može netko drugi nominirati. Kriteriji za prijavljivanje i prijavu za kategorije za poduzetnice:

    • Aktivna u biznisu registriranom u Bosni i Hercegovini najmanje tri godine.
    • Tvrtka mora imati financijske izvještaje najmanje za tri godine. Ovaj kriterij ne odnosi se na startup kategoriju.
    • Mora posjedovati udjel/dionice u tvrtci, biti na izvršnoj ili poziciji zaduženoj za donošenje odluka. Odgovorna je za svakodnevno vođenje poslovanja i financijske rezultate
    • Mora biti osnivač tvrtke ili imati značajan utjecaj na tvrtku ako je kupljena (osim kod kategorije Nasljednica obiteljskog biznisa)
    • Može biti davatelj franšize ali ne i primatelj

    Kriteriji odabira

    Prijava za izbor za svaku kategoriju sadrži općenite informacije, informacije o uspješnosti nominirane osobe (i njene tvrtke) te dodatne informacije ovisno o kategoriji

    • Za svaku kategoriju poduzetnica odabire se 3 finalistice koje revizoru KPMG dostavljaju svoje financijske izvještaje za posljednje tri godine. Financijski izvještaji će biti tretirani kao povjerljivi, vidjet će ih samo revizor, i biti će pregledana njihova konzistentnost, dobre financijske prakse i snaga tvrtke.
    • Nakon ispunjenog obrasca poslat ćemo vam detaljnu prijavnicu.
    • Samo potpune prijave koje zadovoljavaju sve kriterije će biti uzete u obzir.

    Žiri čine iskusni poduzetnici i poslovni ljudi:

    Lada Buševac

    Lada Buševac je šefica ureda IFC-a za Bosnu i Hercegovinu i Crnu Goru sa sjedištem u Sarajevu gdje vodi IFC tim u primjeni startegije jačanja uloge privatnog sektora u stvaranju ekonomskih vrijednosti kroz investicije. Prije nego se pridružila IFC-ovom timu u Sarajevu, vodila je globalni program Grupacije Svjetske banke vezano za jačanje poslovnog okruženja, sa posebnim osvrtom na efikasnije rješavnja poslovnih sporova vansudskim putem.

    Amila Pilav-Velić

    Prof. dr Amila Pilav-Velić je profesor na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu, na Katedri za menadžment i informacione tehnologije. Prvi je doktor nauka u oblasti inovacija u BiH, a postdoktorsko istraživanje završila je na Freie Universität u Berlinu, na Odsjeku za Inovacijski menadžment.

    Alma Hadžiabdić

    Viša menadžerica u Odjelu poslovnog savjetovanja, KPMG Tax&Advisory B-H d.o.o. Alma ima više od 15 godina iskustva u oblasti finansija, poreznog i poslovnog savjetovanja, kontrolinga i usklađenosti. Svoje obrazovanje iz matematike i primjenjene kompjuterske nauke sa Prirodno-matematičkog fakulteta u Sarajevu, Alma je dopunila edukacijom za ovlaštenog računovođu u Velikoj Britaniji (ACCA).

    Nedim Čelebić

    Nedim Čelebić je vanredni profesor poduzetništva, strateškog menadžmenta i liderstva na Fakultetu ekonomije i biznisa Univerziteta – Sarajevske škole za nauku i tehnologiju. Jedan je od nacionalnih pionira u razvoju poduzetništva i inovacija u visokoškolskim ustanovama kroz razvoj start-up ekosistema, start-up inkubatora, inovacijskih laboratorija i tehnopolis parkova.

    Emir Adžović

    Emir Adžović (1974), UNDP BIH, ima preko 20 godina iskustva rada u reformi javnog i privatnog sektora u Bosni i Hercegovini i regionu. U posljednje četiri godine svoju energiju i fokus usmjerava na promociju važnosti UN Agende 2030 i ciljeva održivog razvoja u privatnom sektoru u BiH.